Tulipánový pochodDňa 7. apríla 2018, o 14.00 hod. sa v petržalskom Sade Janka Kráľa konal Tulipánový pochod s mottom „Kráčajme spolu“. Pochod sa konal pri príležitosti Svetového dňa Parkinsonovej choroby (11.4.) po celom svete. Bratislava sa k organizujúcim mestám pripojila druhý rok a tento ročník bol venovaný téme pomoci pacientom.


Akcia sa konala pod záštitou Ministerstva zdravotníctva SR, Slovenskej neurologickej spoločnosti a Slovenskej zdravotníckej univerzity.


Na pochode participovali
študenti Fakulty ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, ktorí účastníkom pochodu poskytovali informácie o Parkisonovej chorobe, vysvetľovali zásady ošetrovania pacienta v domácom prostredí a názorne predviedli možnosti fyzioterapeutického ovplyvnenia príznakov ochorenia a kompenzačné techniky. Veľký záujem prejavili pacienti o možnosť individuálnej konzultácie s možnosťou ukážky jednotlivých cvikov.


Účasť našich študentov bola pozitívne hodnotená organizátormi akcie, pacientmi a ich rodinnými príslušníkmi, ale aj laickou verejnosťou.


 © Copyright 2010 Slovenská zdravotnícka univerzita v BratislavePosledná aktualizácia: 11.12.2019